Lokalita – Dyje – Jižní Morava

Obec Dyje​

Je malá jihomoravská obec ležící přibližně 5 km východně od města Znojma, na spojici Znojmo – Brno. První písemná zmínka pochází z roku 1283. V obci se nachází potraviny a hostinec, vlaková a autobusová zastávka. Obec leží v údolí řeky Dyje, jejíž břeh lemuje silnice, která vás zavede až do města Znojma. Zde se napojuje na další cyklostezky vedoucí do centra města se spoustou památek, hradem, rotundou a starobylým centrem či městské plovárně, přehradě a Národnímu parku Podyjí. Náš kraj oplývá vínem, pohostinností a pro vaši dovolenou slibuje nejvíce slunečných dní z celé české republiky. Tak přijeďte, ochutnejte a zažijte. U Fialů budete jako doma…

Znojmo

Znojmo je město na levém břehu řeky Dyje, 65 km jihozápadně od Brna a 83 km severozápadně od Vídně. Hranice s Rakouskem probíhá osm kilometrů od města. Je druhým největším městem Jihomoravského kraje a historickým centrem jihozápadní Moravy. Samotné město Znojmo je městskou památkovou rezervací, ve městě se nachází i Národní kulturní památka – rotunda svaté Kateřiny z 12. století. Mezi známé památky patří Loucký klášter, znojemský hrad, rozsáhlé několikapatrové Znojemské podzemí z 13. až 17. století a či Znojemská radniční věž. Z městských domů vynikají např. Althanský, Daunův nebo Ugartův palác.

Jižní Morava

Je krajem slunce, vína a pohostinných lidí. Historicky význačné centrum od nejstarších dob osídlení, lokalita plná unikátních přírodních a kulturních památek i lidových tradic. Na území Jihomoravského kraje se nachází Národní park Podyjí a dále tři chráněné krajinné oblasti: Moravský kras, Pálava a část Bílých Karpat.

Počasí

DYJE JIŽNÍ MORAVA